Ieejas forma

Galvenie | Reģistrācija | Ieeja
Biedrība "Latvijas Aeroklubs"

Sacensību saraksts

FAI SPORTING LICENSES FAI SC GS Chapt.3- šeit.

FAI Sporting Licence LogIn Only NAC Latvia- šeit.

FAI Sporting Licence Validity check 2018- šeit.

FAI Antidoping Rules Athlete Consent Form 2018- šeit.

FAI Antidoping FAQ Competitors 2018- šeit.

1.Starptautisko Aviācijas sporta sacensību Noteikumi, Aviācijas Sporta kodekss :
FAI Statutes, ver. 2018
FAI ByLaws, ver. 2017-2
FAI Sporting Code,General Section ver. 2018
Sporting Code - Section 1: Balloons and Airships, ver. 2018
Sporting Code - Section 5: Parachuting, ver. 2017i

2.1. Aviācijas sporta Starptautisko sporta sacensību noteikumi:
Paraugs, angļu valodā
Nolikuma paraugs, latviešu valodā

3. Latvijas Aerokluba biedru un biedru biedru sacensību saraksts , konsolidēts :
2019.gads
2018.gads
2017.gads
4.Biedrības "Latvijas Aeroklubs" biedru sacensību saraksti, nolikumi pieejami katra biedra INTERNET vietnēs :
4.1. Karstā gaisa balonu sporta sacensības un to rezultāti, nolikumi : http://www.gaisabaloni.info
4.2. Lidmodeļu sporta sacensības, rezultāti , nolikumi : http://www.nakotne.com/news.php
4.3. Paraplanierisma sporta sacensības, rezultāti , nolikumi : http://paragliding.lv/index.php?page=sacensibas
4.4. Raķešu kosmiskā modelisma sacensības, rezultāti, nolikumi : http:/lrkmss/home
4.5. Izpletņlēkšanas sacensības, rezultāti , nolikumi : http://lif.lv/
4.6. Planieru sacensības, rezultāti , nolikumi : http://gliding.lv/federacija/

Latvijas Aerokluba prasības sporta speciālistiem.

Šo prasību izpilde garantēs, ka attiecīgais sporta speciālists (treneris) saņems federācijas pozitīvu atzinumu, ka viņš atbilst attiecīgā  veida A, B vai C kategorijas sporta speciālista sertifikāta saņemšanai.Katrā aviācijas sporta veidā šīs prasības var būt atšķirīgas un individuālos eksāmenus apliecības iegūšanai pretendents kārto piekritīgajā sporta veida federācijā. Attiecīgā sporta veida federācija sagatavo rekomendāciju, ko apstiprina Latvijas Aeroklubs.

Aktīvās pilotēšanas sporta veidu pretendentu teorētiskais eksāmens. Katra priekšmeta jautājumu skaits un kārtošanas laiks:

Nr.
p.k.

Teorētiskā eksāmena priekšmets

Privātpilots

jautājumu skaits

laiks (minūtes)

1.

Civilo aviāciju regulējošie normatīvie akti

2.

Cilvēka veiktspēja

3.

Meteoroloģija

4.

Radiosakari VFR

5.

Gaisa kuģa lidojuma principi

6.

Gaisa kuģa ekspluatācijas procedūras

7.

Lidojuma tehniskais raksturojums un plānošana

8.

Vispārīgas zināšanas par gaisa kuģi

9.

Navigācija

Teorētiskā eksāmena kārtošana

1. Eksāmena dokumenti nav vispārpieejama informācija.

2. Pirms eksāmena tiek pārbaudīta pretendenta identitāte.

3. Eksāmena laikā pretendentus izvieto tā, lai pretendenti nevarētu iegūt informāciju no citu pretendentu eksāmena dokumentiem. Eksāmena laikā pretendenti nedrīkst sarunāties.

4. Visus eksāmena dokumentus un palīgmateriālus, kas tiek izsniegti pretendentam eksāmena vajadzībām, pēc eksāmena beigām nodod atpakaļ.

5. Eksāmena laikā pretendentam ir pieejami tikai eksaminācijas dokumenti, specifiska dokumentācija un eksaminācijā nepieciešamie darba piederumi.

6. Eksāmena laikā pretendenti drīkst izmantot:

6.1. neprogrammējamu kalkulatoru bez specifiskām aviācijas funkcijām;

6.2. mehānisko navigācijas logaritmisko lineālu;

6.3. transportieri;

6.4. cirkuli;

6.5. lineālu;

6.6. tulkojošo vārdnīcu (bez aviācijas terminu skaidrojuma).

7. Eksāmena laikā pretendents nedrīkst izmantot nekādu elektronisko aprīkojumu.

Sporta speciālistu sertifikācija

Sporta speciālistu sertifikācijas kārtību un prasības nosaka 26.01.2010. MK noteikumi Nr.77 "Noteikumi par sporta speciālistu sertifikācijas kārtību un sporta speciālistam noteiktajām prasībām".

1.SPORTA SPECIĀLISTU SERTIFIKĀCIJAS KĀRTĪBA
Saskaņā ar Sporta likuma 20.panta trešo daļu sporta speciālistu sertifikāciju veic biedrība „Latvijas Sporta federāciju padome”,iesniegumā norāda vārdu, uzvārdu, personas kodu, deklarēto dzīvesvietu, tālruņa numuru, darba vietu un amatu, kā arī sporta veidu (darbības jomu). .

2. ATZĪTĀS SPORTA FEDERĀCIJAS ATZINUMS (veidlapa)
Pretendents iesniedz attiecīgā sporta veida (darbības jomas) atzītās sporta federācijas rakstisku atzinumu par atbilstību attiecīgās kategorijas sporta speciālistam noteiktajām prasībām. Atzīto sporta federāciju un to atzīto sporta veidu reģistrs

3. LSFP ATZINUMS
ja attiecīgajā sporta veidā (darbības jomā) nav atzītas sporta federācijas, piemēram, aerobika, fitness (veselības sports) u.c., iesniedz Latvijas Sporta federāciju padomes rakstisku atzinumu par atbilstību attiecīgās kategorijas sporta speciālistam noteiktajām prasībām. Iesnieguma veidlapa atzinuma saņemšanai no LSFP. LSFP Atzinumu sniegšanas komisijas nolikums.

4.PROFESIONĀLĀS KVALIFIKĀCIJAS ATZĪŠANA

Ārvalstīs iegūtas profesionālās kvalifikācijas atzīšanas procedūru Latvijā reglamentē likums "Par reglamentētajām profesijām un profesionālās kvalifikācijas atzīšanu" un Ministru kabineta 2016.gada 20.decembra noteikumi Nr.827 "Kārtība, kādā atzīst profesionālo kvalifikāciju pastāvīgai profesionālajai darbībai Latvijas Republikā".

Sporta speciālistiem, kas izglītību ieguvuši ārvalstīs, ir tiesības pilntiesīgi un patstāvīgi strādāt Latvijā, taču jāņem vērā, ka izglītības dokumenti netiek atzīti automātiski, jo izglītības sistēmas dažādās valstīs ir atšķirīgas. Gadījumos, kad persona ieguvusi profesionālo kvalifikāciju ārvalstīs un Latvijā vēlas strādāt savā iegūtajā profesijā, par sporta speciālistu (treneri), personai sākotnēji ir jāvēršas Akadēmiskās informācijas centrā (turpmāk – AIC), kur jāiesniedz iesniegums un citi nepieciešamie dokumenti.